Kategoriler
Sosyal Medya

Facebook İçerik Üreticileri için Yenilikleri Duyurdu

Facebook İçerik Üreticileri için Yenilikleri Duyurdu

Dünyada rekor kullanıma sahip olan sosyal medya siteleri arasında yer alan Facebook, içerik üreticileri için yaptığı güncellemeler başta olmak üzere birkaç yeniliği daha kullanıcılarına duyurdu. Yapılan açıklamaya göre artık içerik üreticileri, canlı yayınları ücretli bir şekilde yapabilecekler.

İçinde bulunduğumuz sene olan 2020 itibariyle, COVID-19 salgını sebebiyle dünyada insanların büyük bir çoğunluğu evlerinden çıkamıyor. Evlerinde sıkışıp kalan insanların ise vakitlerini sosyal medya sitelerinde geçiriyor. Bunun üzerine özellikle sosyal medya alanında rekabet içerisinde olan birçok firma, hem kullanıcılar hem de içerik üreticileri için yenilikler yapmaya devam ediyorlar. Facebook ise bu yenilik rüzgârına katılan firmalardan bir tanesi olarak baş sıralarda yerini aldı.

YouTube Benzeri Canlı Yayınlar

Sosyal medya devi olan Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre, artık içerik üreticileri tarafından platform üzerinde yapılan canlı yayınlar ücretli bir şekilde yayınlanabilecek. Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre, insanlar bu canlı yayınlarını profesyonel konferanslar vermek, üst düzey eğitimleri sergilemek amacıyla kullanabilecekler.

Facebook tarafından yenilik eklene bir diğer alan ise etkinlikler kısmı oldu. Sosyal medya devi artık etkinliklerin yalnızca çevrimiçi olarak işaretlenebilmesi özelliğini getirdiğini duyurdu. Ayrıca etkinlikler kısmına, sadece istenilen kişilere yayın yapabilmek amacıyla “Facebook Canlı” özelliğinin de ekleneceği duyuruldu. Ayrıca kullanıcıların videolara daha kolay bir şekilde ulaşabilmeleri adına erişimin kolaylaştırılacağı da duyuruldu. İnternet bağlantısı konusunda sıkıntı çekecek olan kişiler de düşünülerek, bu kişilerin yayını sadece ses olarak dinleyebilecekleri bir özellik bile eklenecek.

Yeni Nesil Virüssüz Konserler

Sosyal medyanın önde gelen isminin yeniliklerine konu olan bir diğer uygulama ise “Facebook Portal” oldu. Kullanıcılar yakın zamanda Portal üzerinden Facebook sayfa ve gruplarına kolaylıkla canlı yayın yapabilecekler. Portal üzerinde aktif olarak bulunan “Facebook Canlı” özelliği sayesinde kullanıcılar zaten kendi profillerinde yayın yapabiliyorlardı. Ancak getirilen yeni özellik ile birlikte, yayınlar artık topluluklar ile de paylaşılabilecek. Facebook tarafından yapılan bu güncellemelerin, evde canı sıkılan insanlara oldukça iyi geleceği beklentiler arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir