Kategoriler
Genel

PUBG Yeni Güncelleme ile Yapay Zeka Botlarını Oyuna Dâhil Edecek

PUBG Yeni Güncelleme ile Yapay Zeka Botlarını Oyuna Dâhil Edecek

Battle Royale denildiği zaman akla ilk gelen oyunlardan bir tanesi olan PUBG, yeni oyuncuların kendilerini geliştirmeleri amacıyla yapay zeka botlarını oyuna dâhil edeceğini açıkladı. Oyuna gelecek olan 7.1 güncellemesi ile birlikte eklenecek olan bu özelliğin, sadece konsol sürümlerinde mevcut olacağı da ekstra belirtildi.

Özellikle son yıllarda oldukça popüler olan PUBG, kendi alanında bulunan birçok oyun ile sıkı bir rekabet içerisinde. Bu rekabet ortamında kendine yer edinebilmek amacıyla da oyuna yenilikler getirilmeye devam ediyor. Oyunun yapımcı firması olan PUBG Corporation tarafından bu yeniliklere ara verilmeden devam edeceğine dair bir duyuru yayınlandı. Yapılan duyuru oldukça fazla oyun sever tarafından okundu ve bu da oyunun hâlâ aktif bir şekilde oynandığının işareti olarak algılandı.

Resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, PUBG oyuncularının genel yetenek seviyesinin son 3 yılda oldukça arttığına değinildi. Oyuncuların yeteneklerini son sürat geliştirdikleri bir ortamda, yeni başlayan oyuncuların oldukça sıkıntılı süreçlerden geçtiğinin altı çizildi. Özellikle oyuna yeni başlayan oyuncuların maçlarda fazla yer alamadan öldüklerinin istatistiği paylaşıldı. Bu konuda yapılan geri bildirim ve gözlemlere dayanarak böyle bir güncelleme kararı aldıkları oyuncular ile paylaşıldı.

PUBG Yeni Güncelleme ile Yapay Zeka Botlarını Oyuna Dâhil Edecek

PUBG 7.1 Güncellemesi Hakkında

PUBG Corporation tarafından yapılan açıklamada, oyuncuların becerilerini geliştirmesi amacıyla PUBG 7.1 güncellemesi ile birlikte oyuna yapay zekaya sahip botların ekleneceğini duyurdu. Bu botların oyun üzerinde ne kadar olumlu veya başarısız sonuçlar vereceğinin ise, botların nasıl programlandıkları konusuna bağlı olduğunu belirtti. Geliştirici ekip tarafından verilen bilgiye göre yapay zekaya sahip olan botlar, haritada sürekli olarak gezinecek ve en yakın rakibe giden yolu aramaya çalışacak.

Oyunun botlarla ilgilenen ekibi tarafından verilen bilgilere göre, oyuna yerleştirilecek olan bu botların yeteneği konusunda sıkı bir çalışma söz konusu. Botlar yakında mesafe çatışmalarda normal oyuncular gibi mermilerden kaçabilecek. Aynı zamanda botların gerçekçi bir deneyim yaşatması adına, menzile göre yaptığı atışların başarı oranı da oldukça iyi bir şekilde ayarlanacak. 29 Nisan itibariyle, sadece konsol platformuna gelecek olan bu güncellemeden sonra da botların geliştirilmesi, geri bildirimler sayesinde sürekli olarak gerçekleştirilecek.

Kategoriler
Genel

ViewSonic 4K Monitör Tavsiyesi

ViewSonic 4K Monitör Tavsiyesi

24 inç 4K için küçük gelebilir ama monitörün özelliği ucuz 4K monitör olması. Bu özelliklerde bu fiyata başka bir ürün yok.

Dilerseniz ViewSonic VX2475Smhl-4K özelliklerine biraz daha yakından bakalım.

Gerçek 8 bit renk veriyor. Renk işlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

4K monitör ile görüntüyü birebir görme imkanınız var. PlayStation cihazınızı rahatlıkla bağlayabilirsiniz. İlk çıkan 4K monitörlerde 30 hz. tazeleme hızı vardı ancak bu monitörde 60 hz tazeleme hızı bulunuyor.

60 hertz altında monitör almanızı zaten artık kesinlikle tavsiye etmiyorum. Tabii oyun oynamak için monitör alacaksanız ve bütçeniz yetiyorsa 144 hertz yenileme hızı olan bir ekran almanızı tavsiye ederim. Böyle bir monitör ile oyun oynamak için Ti serisi bir ekran kartına sahip olmanızın etkisi büyük olacaktır.

ViewSonic VX2475 Smhl fiyat/performans ürünü olarak satın alınabilecek bir üründür.

ViewSonic 4K Monitör Tavsiyesi

Gecikme süresi 2 ms olarak verilmiş ancak testlerde bu değerin 10 ms olduğu görülüyor. Oyuncular için yine düşünülmesi gereken farklı noktalar var. Hertz yüksekliği daha ön planda tutulması gerekiyor. Gecikme süresi değerini online oyunlardaki ping gibi düşünebilirsiniz.

Ürün üzerinde USB portu yok, ancak kulaklık çıkışı mevcut. Masaüstü ekranlarda USB ihtiyaç duyduğunuzda erişimi kolay oluyor tabii maliyeti düşürmek için böyle yapılmış olabilir.

ViewSonic VX2475 SMHL dış görünümü olarak çok yakışıklı olduğunu söyleyemem. Ekran ayağı parlak görünüme sahip biraz fazla toz tutabilir.

4K demek 4 tane FullHD demek. Bu da ekran üzerined daha fazla alana sahip olmak anlamına geliyor.

Göz yormayan bir monitör, mavi ışık filtresine sahip. (Günümüzde artık neredeyse tüm ürünlerde bu özellikler mevcut.) ViewSonic VX2475 SMHL duvara asılabilir ancak 24 inç ekran ölçüsü olan bir monitörde ekrana çok uzak olmamakta fayda var. Zaten 4K ekranda piksel yoğunluğu daha fazla olur.

Diğer bir detay; monitörü mekanik olarak sağa sola yukarı aşağı çok fazla çeviremiyorsunuz. Kısacası; 4K özelliği sizin işinize yarayacaksa bu fırsat bir üründür.

Kategoriler
Genel

Oyuncu Monitörü Tavsiyesi Samsung LS24D330H

Oyuncu Monitörü Tavsiyesi Samsung LS24D330H

Bilgisayar başında keyifli zaman geçirmek isteyen oyuncular için iyi bir monitörün önemi oldukça büyüktür. Bu nedenle hangi monitörü alsam diye düşünen oyunculardan biriyseniz, bu yazım size oyuncu monitörü tavsiyesi olacaktır.

Bu tarz spesifik ve uzun vadede kullanacağımız ürünleri almadan önce muhakkak ama muhakkak neye ihtiyacınız olduğuna karar vermek zorundasınız. Hangi özellikler sizin için faydalı ya da gereksiz olduğunu ürünü almadan önce araştırarak, tanıyarak satın almak gerekiyor.

Samsung LS24D330H, kendi sınıfında aynı boyutlar da ama aynı boyutlarda olmasına rağmen birçok özelliği barındırmayan diğer rakiplerine göre oldukça uygun fiyata satın alabileceğiniz monitördür.

Oyuncu monitörlerinin olmazsa olmazı tepki süresi. Samsung LS24D330H tepki süresinde oldukça hızlı. Samsung LS24D330H tepki süresi 1 ms.  Bugün gerçekten 24 inç ekran ölçüsünde olup 1 ms tepki süresinde sahip uygun fiyatlı başka bir ürün bulunmuyor. Samsung LS24D330H, bu özelliği ile rakiplerini geride bırakıyor. Tepki süresinin yanında tazeleme hızı ise 60 Hz.

Samsung LS24D330H kullanmış olduğu panel oyuncu monitörlerinde kullanmış olduğu: TN panel. Ve görüş açısı 170×160. Çözünürlük ise Full HD. (1920×1080)

Monitörün kontrastı 1000:1 ve parlaklık değer 250 Candela.

Samsung LS24D330H rakiplerinden başka bir farklılığı HDMI bağlantısı. Kendi sınıfındaki diğer monitörlerde bulunmayan bir özellik.

Samsung LS24D330H monitörde hem HDMI hem VGA bağlantı birimleri mevcut. Normalde yeni bir monitör satın aldığınızda VGA kablosu kutu içinden çıkar.

Oyuncu Monitörü Tavsiyesi Samsung LS24D330H

Samsung LS24D330H ise kutu içerisinden HDMI bağlantı kablosu çıkıyor.

Bir oyuncu için olmazsa olmaz tepki süresi demiştik. Aynı zamanda monitörün kendi içerisindeki modlar aracılığıyla rahat bir şekilde ayar yapabiliyorsunuz. İster manuel ister otomatik atayabileceğiniz modlar var.

Bu modlardan biri olan ve benim değinmek istediğim mod: Gaming Mode. Monitörünüzü bu özellikle çalıştırdığınız zaman önceliği oyuna veriyor. Mavi filtreleme ve görüntüde, grafikte daha fazla iyileştirme ile parlaklığa önem veriyor. Parlaklığı arttırıyor. Oyun içerisinde karanlık bölgelerde kaldığınızda rakibi görememe gibi oldukça sinir bozucu durumlardan sizi kurtarıyor karanlık ortam sorununu ortadan kaldırıyor.

Samsung LS24D330H, özellikle kendi bilgisayarını toplamak isteyenler ya da var olan monitörünü güncellemek isteyenler için ideal bir seçenek. Bazı kişiler var ki sırf oyun oynamak için ilave 2. bir monitör satın alıyorlar.  Samsung LS24D330H zaten oyuncu monitörü olması sebebiyle birden fazla monitör kullanan oyuncular içinde ekstra monitör ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Samsung LS24D330H, olması gereken bütün özellikleri kendi içerisinde barındırıyor. Hem 24 inç ki bu oldukça yeterli bir boyut. Hem de 1 ms tepki süresi.

Bütün bu özellikleri böyle şık ve güzel tasarıma sahip monitörde oldukça uygun fiyatla satılıyor olması, bir servet ödemeden ister yenilemek adına ister yeni monitör almak isteyenleri memnun eden bir seçim olacaktır.