Kategoriler
Telefonlar

Meizu 17’nin Özellikleri Açıklandı

Meizu 17’nin Özellikleri Açıklandı

Meizu 17’nin tanıtım tarihinin yaklaştığı şu günlerde, firma tarafından piyasaya özellikler konusunda bilgilerin verilmesi de devam ediliyor. Yapılan yeni açıklamalarda, cihazın tasarımı ile ilgili ve şarj konusunda bilgiler alıyor.

Çin kökenli akıllı telefon firması Meizu’nun yeni modelleri olan Meizu 17 ve Pro modelleri, çok yakında tanıtılacak. Ancak tanıtım lansmanı öncesinde, telefonlar ile ilgili bilgilerin sızdırılması da son hızda devam ediyor. Tanıtım öncesinde ise şirket tarafından resmi olarak, yeni çıkacak telefonlar hakkında bazı bilgilerin paylaşıldığını gördük.

Günü Çıkaran Yeterli Batarya

Akıllı telefon üreticisi firmanın yeni göz bebeklerinin, 30 W hızlı şarj desteğinin olacağı verilen bilgiler arasında yer alıyor. Paylaşılan bilgiler arasında en çok dikkat çeken özellik ise cihazın 4.500 mAh bataryaya sahip olacağı. Böyle bir batarya ile birlikte kullanıcılara uzun süreli bir kullanım vaade diliyor. Ayrıca Meizu 17 Pro adı verilen bir üst modelin de tanıtılacağı bilinenler arasında. Bu modelde ise 40 W değerinde çok daha hızlı bir şarj teknolojisi kullanılabilir. Ancak bu sadece bir söylenti ve şirket tarafından Meizu 17 Pro hakkında yapılan herhangi bir bilgi maalesef mevcut değil.

Meizu 17’nin Özellikleri

Meizu 17 Ekran Özellikleri

Meizu 17 hakkında yapılan bir diğer açıklama ise cihazın 90 Hz ekran yenilemesine sahip olacağı. Şirket bu konuda kendisini oldukça geliştirmiş görünüyor. Zira şirketin bugüne kadar aldığı en yüksek ekran yenileme hızı 60 Hz olmuştu. Tasarım konusunda gelecek olursak Meizu 17’nin ekranın bir deliğin olduğu görülebiliyor. Burada ön kameranın konuşlandırılacağıyla ilgili bazı bilgiler var. Aynı durumun Meizu 17 Pro’da da söz konusu olabileceği ancak bu modelde ekranın biraz daha kavisli olabileceğine dair söylentiler mevcut durumda. Cihaz Snapdragon 865 işlemci ile güçlendirilecek ve UFS 3.1 depolama seçeneği ile kullanıcıları ile buluşacak. Aynı zamanda cihazın gri ve beyaz olmak üzere en az 2 renk seçeneği ile satışa çıkması bekleniyor.

Meizu tarafından yapılan bilgilendirmeler, cihazın bazı temel özelliklerini içeriyor. Ancak cihazın detaylı bir şekilde özellikleri şuan için paylaşılmış değil. Performans konusunda oldukça üst düzey bir deneyim sunması beklenen akıllı telefonunun, özellikle fiyatı en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Bazı kaynaklarda yer alan söylentilere göre cihaz 594 Dolar gibi bir başlangıç ücreti ile satışa çıkacak. Ancak bu konuda resmi bir açıklamanın bulunmadığını ve resmi tanıtım ile çok daha fazla bilgiler edinebileceğimizin altını çizelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir