Kategoriler
Bilgisayarlar

Mikrofon Tavsiyesi Trust Madell

Mikrofon Tavsiyesi Trust Madell

Trust Madell mikrofon, Türkiye’de satışta bulunan fiyat performans ürünü mikrofonlardan biridir.

İlk olarak belirteceğim, bu cihaz kondenser sınıfı bir mikrofondur.

Seslere çok duyarlıdır, en küçük sesi dahi alabilir. Oyun oynarken ses kaydı yapıyorsanız bu amaç için gayet yeterli olmasının yanında diğer ses kaydı vb. işler içinde kullanıma uygun bir mikrofon.

Trust Madell‘i, 3.5 mm jack girişi desteği olan çoğu standart cihazda rahatlıkla kullanılabilir. Üzerinden bulunan açma kapama düğmesi ile mikrofonu kullanmadığınız zamanda sürekli sök tak zahmetinden de sizi kurtarıyor.

Trust Madell mikrofonun 2,5 metre uzunluğunda kablosu var. Bu uzunluktaki kablo size kullanım rahatlığı yani konum özgürlüğü sunuyor. Masanızın üstünde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Kutu içerisinden gerekli belgeler dışında bir tripod ve bir de pop filtresi çıkıyor. Pop filtresi, oldukça hassas olan bu mikrofonların, ağızdan çıkabilecek parçacıklardan zarar görmesini engellemek maksadıyla kullanılır.

Filtresi çok üst düzey bir performans sunmasa da günü kurtarıyor. Tripodu aynı şekilde size çok bir imkan sunmasa da işinizi görebilecek kadar yeterli. Toplamak gerekirse, oyun oynarken ses kaydı yapıyor, arada yine çeşitli programlar ile ses kaydı yapıyorsanız ama bu işlerle de amatör olarak uğraşıyorsanız sizin için uygun bir mikrofon tavsiyesi diyebilirim.

Mikrofon Tavsiyesi Trust Madell
Mikrofon Tavsiyesi Trust Madell

Kondenser Mikrofon Nedir?

Kondenser mikrofon, hassas yapılı, neme dayanıksız ve ayrıntıları fazla olduğu için pahalı cihazlardır. Kondanser (kapasitif) mikrofonların hassasiyeti ve ses kalitesi dinamik mikrofonlara göre daha iyidir.

Hassas olmalarından ötürü uzaktaki sesleri almak için etkilidir. Dış ortamlarda yapılan çekimlerde hafif şiddetli rüzgarın sesinden bile etkilenir.

Rüzgardan etkilenmemeleri için, üzerlerine rüzgar başlıkları giydirilir. Yüksek ses yoğunluğunda kullanıldığı zaman bile zarar görebilir. Frekans karakteristiği oldukça iyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir