Kategoriler
Genel

Oyuncu Monitörü Tavsiyesi Samsung LS24D330H

Oyuncu Monitörü Tavsiyesi Samsung LS24D330H

Bilgisayar başında keyifli zaman geçirmek isteyen oyuncular için iyi bir monitörün önemi oldukça büyüktür. Bu nedenle hangi monitörü alsam diye düşünen oyunculardan biriyseniz, bu yazım size oyuncu monitörü tavsiyesi olacaktır.

Bu tarz spesifik ve uzun vadede kullanacağımız ürünleri almadan önce muhakkak ama muhakkak neye ihtiyacınız olduğuna karar vermek zorundasınız. Hangi özellikler sizin için faydalı ya da gereksiz olduğunu ürünü almadan önce araştırarak, tanıyarak satın almak gerekiyor.

Samsung LS24D330H, kendi sınıfında aynı boyutlar da ama aynı boyutlarda olmasına rağmen birçok özelliği barındırmayan diğer rakiplerine göre oldukça uygun fiyata satın alabileceğiniz monitördür.

Oyuncu monitörlerinin olmazsa olmazı tepki süresi. Samsung LS24D330H tepki süresinde oldukça hızlı. Samsung LS24D330H tepki süresi 1 ms.  Bugün gerçekten 24 inç ekran ölçüsünde olup 1 ms tepki süresinde sahip uygun fiyatlı başka bir ürün bulunmuyor. Samsung LS24D330H, bu özelliği ile rakiplerini geride bırakıyor. Tepki süresinin yanında tazeleme hızı ise 60 Hz.

Samsung LS24D330H kullanmış olduğu panel oyuncu monitörlerinde kullanmış olduğu: TN panel. Ve görüş açısı 170×160. Çözünürlük ise Full HD. (1920×1080)

Monitörün kontrastı 1000:1 ve parlaklık değer 250 Candela.

Samsung LS24D330H rakiplerinden başka bir farklılığı HDMI bağlantısı. Kendi sınıfındaki diğer monitörlerde bulunmayan bir özellik.

Samsung LS24D330H monitörde hem HDMI hem VGA bağlantı birimleri mevcut. Normalde yeni bir monitör satın aldığınızda VGA kablosu kutu içinden çıkar.

Oyuncu Monitörü Tavsiyesi Samsung LS24D330H

Samsung LS24D330H ise kutu içerisinden HDMI bağlantı kablosu çıkıyor.

Bir oyuncu için olmazsa olmaz tepki süresi demiştik. Aynı zamanda monitörün kendi içerisindeki modlar aracılığıyla rahat bir şekilde ayar yapabiliyorsunuz. İster manuel ister otomatik atayabileceğiniz modlar var.

Bu modlardan biri olan ve benim değinmek istediğim mod: Gaming Mode. Monitörünüzü bu özellikle çalıştırdığınız zaman önceliği oyuna veriyor. Mavi filtreleme ve görüntüde, grafikte daha fazla iyileştirme ile parlaklığa önem veriyor. Parlaklığı arttırıyor. Oyun içerisinde karanlık bölgelerde kaldığınızda rakibi görememe gibi oldukça sinir bozucu durumlardan sizi kurtarıyor karanlık ortam sorununu ortadan kaldırıyor.

Samsung LS24D330H, özellikle kendi bilgisayarını toplamak isteyenler ya da var olan monitörünü güncellemek isteyenler için ideal bir seçenek. Bazı kişiler var ki sırf oyun oynamak için ilave 2. bir monitör satın alıyorlar.  Samsung LS24D330H zaten oyuncu monitörü olması sebebiyle birden fazla monitör kullanan oyuncular içinde ekstra monitör ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Samsung LS24D330H, olması gereken bütün özellikleri kendi içerisinde barındırıyor. Hem 24 inç ki bu oldukça yeterli bir boyut. Hem de 1 ms tepki süresi.

Bütün bu özellikleri böyle şık ve güzel tasarıma sahip monitörde oldukça uygun fiyatla satılıyor olması, bir servet ödemeden ister yenilemek adına ister yeni monitör almak isteyenleri memnun eden bir seçim olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir