Kategoriler
Genel

PUBG Yeni Güncelleme ile Yapay Zeka Botlarını Oyuna Dâhil Edecek

PUBG Yeni Güncelleme ile Yapay Zeka Botlarını Oyuna Dâhil Edecek

Battle Royale denildiği zaman akla ilk gelen oyunlardan bir tanesi olan PUBG, yeni oyuncuların kendilerini geliştirmeleri amacıyla yapay zeka botlarını oyuna dâhil edeceğini açıkladı. Oyuna gelecek olan 7.1 güncellemesi ile birlikte eklenecek olan bu özelliğin, sadece konsol sürümlerinde mevcut olacağı da ekstra belirtildi.

Özellikle son yıllarda oldukça popüler olan PUBG, kendi alanında bulunan birçok oyun ile sıkı bir rekabet içerisinde. Bu rekabet ortamında kendine yer edinebilmek amacıyla da oyuna yenilikler getirilmeye devam ediyor. Oyunun yapımcı firması olan PUBG Corporation tarafından bu yeniliklere ara verilmeden devam edeceğine dair bir duyuru yayınlandı. Yapılan duyuru oldukça fazla oyun sever tarafından okundu ve bu da oyunun hâlâ aktif bir şekilde oynandığının işareti olarak algılandı.

Resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, PUBG oyuncularının genel yetenek seviyesinin son 3 yılda oldukça arttığına değinildi. Oyuncuların yeteneklerini son sürat geliştirdikleri bir ortamda, yeni başlayan oyuncuların oldukça sıkıntılı süreçlerden geçtiğinin altı çizildi. Özellikle oyuna yeni başlayan oyuncuların maçlarda fazla yer alamadan öldüklerinin istatistiği paylaşıldı. Bu konuda yapılan geri bildirim ve gözlemlere dayanarak böyle bir güncelleme kararı aldıkları oyuncular ile paylaşıldı.

PUBG Yeni Güncelleme ile Yapay Zeka Botlarını Oyuna Dâhil Edecek

PUBG 7.1 Güncellemesi Hakkında

PUBG Corporation tarafından yapılan açıklamada, oyuncuların becerilerini geliştirmesi amacıyla PUBG 7.1 güncellemesi ile birlikte oyuna yapay zekaya sahip botların ekleneceğini duyurdu. Bu botların oyun üzerinde ne kadar olumlu veya başarısız sonuçlar vereceğinin ise, botların nasıl programlandıkları konusuna bağlı olduğunu belirtti. Geliştirici ekip tarafından verilen bilgiye göre yapay zekaya sahip olan botlar, haritada sürekli olarak gezinecek ve en yakın rakibe giden yolu aramaya çalışacak.

Oyunun botlarla ilgilenen ekibi tarafından verilen bilgilere göre, oyuna yerleştirilecek olan bu botların yeteneği konusunda sıkı bir çalışma söz konusu. Botlar yakında mesafe çatışmalarda normal oyuncular gibi mermilerden kaçabilecek. Aynı zamanda botların gerçekçi bir deneyim yaşatması adına, menzile göre yaptığı atışların başarı oranı da oldukça iyi bir şekilde ayarlanacak. 29 Nisan itibariyle, sadece konsol platformuna gelecek olan bu güncellemeden sonra da botların geliştirilmesi, geri bildirimler sayesinde sürekli olarak gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir