Kategoriler
Genel

ViewSonic 4K Monitör Tavsiyesi

ViewSonic 4K Monitör Tavsiyesi

24 inç 4K için küçük gelebilir ama monitörün özelliği ucuz 4K monitör olması. Bu özelliklerde bu fiyata başka bir ürün yok.

Dilerseniz ViewSonic VX2475Smhl-4K özelliklerine biraz daha yakından bakalım.

Gerçek 8 bit renk veriyor. Renk işlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

4K monitör ile görüntüyü birebir görme imkanınız var. PlayStation cihazınızı rahatlıkla bağlayabilirsiniz. İlk çıkan 4K monitörlerde 30 hz. tazeleme hızı vardı ancak bu monitörde 60 hz tazeleme hızı bulunuyor.

60 hertz altında monitör almanızı zaten artık kesinlikle tavsiye etmiyorum. Tabii oyun oynamak için monitör alacaksanız ve bütçeniz yetiyorsa 144 hertz yenileme hızı olan bir ekran almanızı tavsiye ederim. Böyle bir monitör ile oyun oynamak için Ti serisi bir ekran kartına sahip olmanızın etkisi büyük olacaktır.

ViewSonic VX2475 Smhl fiyat/performans ürünü olarak satın alınabilecek bir üründür.

ViewSonic 4K Monitör Tavsiyesi

Gecikme süresi 2 ms olarak verilmiş ancak testlerde bu değerin 10 ms olduğu görülüyor. Oyuncular için yine düşünülmesi gereken farklı noktalar var. Hertz yüksekliği daha ön planda tutulması gerekiyor. Gecikme süresi değerini online oyunlardaki ping gibi düşünebilirsiniz.

Ürün üzerinde USB portu yok, ancak kulaklık çıkışı mevcut. Masaüstü ekranlarda USB ihtiyaç duyduğunuzda erişimi kolay oluyor tabii maliyeti düşürmek için böyle yapılmış olabilir.

ViewSonic VX2475 SMHL dış görünümü olarak çok yakışıklı olduğunu söyleyemem. Ekran ayağı parlak görünüme sahip biraz fazla toz tutabilir.

4K demek 4 tane FullHD demek. Bu da ekran üzerined daha fazla alana sahip olmak anlamına geliyor.

Göz yormayan bir monitör, mavi ışık filtresine sahip. (Günümüzde artık neredeyse tüm ürünlerde bu özellikler mevcut.) ViewSonic VX2475 SMHL duvara asılabilir ancak 24 inç ekran ölçüsü olan bir monitörde ekrana çok uzak olmamakta fayda var. Zaten 4K ekranda piksel yoğunluğu daha fazla olur.

Diğer bir detay; monitörü mekanik olarak sağa sola yukarı aşağı çok fazla çeviremiyorsunuz. Kısacası; 4K özelliği sizin işinize yarayacaksa bu fırsat bir üründür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir